Hooldus

Vaipade hooldus ja puhastus

 

Vaipade igapäevane hooldamine.

Tagamaks soetatud vaiba kohevus, kaunidus ja puhtus, tuleks vaipa regulaarselt kloppida, raputada ning tolmuimejaga töödelda. Ärge oodake vaiba esimesi määrdumisilminguid vaid alustage sellega kohe.

 

Vaipade puhastus ja plekkide eemaldus.

Soovitame kasutada vaid spetsiaalseid vaipade puhastamiseks mõeldud tooteid mis on müügil ka meie poes. Puhastusprotsessis kasutada vaibapuhastusvahendit koos pehme harjaga, loputusvett ja kuivatuslappi või veeimejat. Loputusvett kasutage pigem rohkem, kui vähem, sest puhastusvahend on vaja vaibast kätte saada. Seejärel tuleks vaip kuivatada avatud õhu käes või madalal temperatuuril oleva fööniga. Kui kahtlete oma vaibapuhastus- või puhastusvahendite ohutuses ja tõhususes, helistage professionaalsele ja mainekale puhastajale ning küsige nõu.

Puhastusspetsialistile – tekstiilide keemiat tundvale inimesele, tuleks helistada ka siis, kui on tegemist plekiga, millest ise jagu ei saa. Ärge oodake järgmist regulaarset puhastuskorda, sest siis võib olla hilja. Eemaldage tekkinud plekid kohe.

Märkus: Peaaegu kõik plekid on võimalik eemaldada kas spetsiaalse vaibapuhastusvahendiga (järgige kasutusjuhiseid) või lihtsalt lahusega, mis koosneb teelusikatäiest puhastusvahendist (näiteks nõudepesuvahend), teelusikatäiest söögiäädikast ning veerandist klaasist soojast veest.

 

    

 

Villaste vaipade hooldus

 

Vaipade igapäevane hooldamine.

Olulisem nõuanne hoolduse puhul on – hoida vaip puhas. Tolm ja plekid mitte ainult ei muuda vaipa inetuks vaid lausa kahjustavad seda.

Kasuta ilma harjasteta otsikut – villastele vaipadele on kasutuse algul iseloomulik teatav lõngakiudude eraldumine, mis võivad moodustada nn “lõngapallikesi”. See on täiesti normaalne, ega näita vaiba enneaegset kulumist ega kehva kvaliteeti. Tegu on kiududega, mis ei ole lõnga ketruse käigus täielikult üksteisega haakunud. Selle vastu aitab regulaarne tolmuimejaga puhastamine ja see peaks lõppema mõne kuu jooksul.

Ära harja vaipa, see võib kasu asemel vaid kahju teha.

Vaipu võib aeg-ajalt õues tuulutada.

Villase vaibale võib talvel teha nn lumepesu, see ergastab värve ja annab hea värske lõhna. Vaip laotada talvel puhtale lumele karuse pind allapoole, hoida mõnda aega ja seejärel harjat alumi hoolikalt maha. Eelnevalt vii vaip välja jahtuma, et lumi ei hakkaks sulama ja vaipa märjaks ei teeks.

Kaitse vaipa otsese intensiivse päikesevalguse eest, et hoida ära pleekimist.

Aeg-ajalt keera ja pööra vaipa, et ühtlustada vaiba kasutust ja vältida nn. käiguradade tekkimist.

 

Vaipade puhastus ja plekkide eemaldus.

Plekid tuleb eemaldada võimalikult kiiresti peale tekkimist.

Veepõhiste plekkide puhul kuivatadada tupsutades pehme lapi, majapidamispaberi või puhta käterätikuga enamus vedelikust. Mitte hõõruda. Seejärel puhastada määrdunud koht puhta veega niisutatud lapiga ja korralikult kuivatada.

Puhastusvahenditest võib kasutada villašampooni või muud pehemetoimelist pesuvahendit. Peale kasutamist tuleb pesuvahendi jäägid hoolikalt välja loputada.

Enne puhastusvahendite kasutamist, proovida neid eelnevalt mõnes vähem silmatorkavas piirkonnas.

Plekid eemaldada alati suunaga pleki servast pleki keskele, jälgides vaiba kiu suunda, et vältida määrdunud ala laienemist.

 

Intensiivne hooldus

 

Kui vaip vajab siiski lisapuhastust, siis soovitame kasutada kuiva vahtu tekitavaid vaibašampoone. Ei saa garanteerida, et kõik plekid sel moel kaovad, kuid kahtlemata on kuiva vahtu tekitavad vaibašampoonid parim valik naturaalsetest materjalidest vaipade puhastamiseks.

Kasutatavad puhastusvahendid ei tohi sisaldada pleegitusaineid ning lanoliini.

Keemiline puhastus võib vaipa kahjustada.

Võimalusel kasutada proffesionaalset puhastusteenust.